SANKON’DAN ZAMBİYA CUMHURİYETİ ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ’NE ZİYARET

SANKON’DAN ZAMBİYA CUMHURİYETİ ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ’NE ZİYARET

Sanayi ve Ticaret Konfederasyonu (SANKON) Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu, Zambiya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliğini ziyaret etti.
Zambiya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Lt. Gen. Dr. Wıllıam M. Sıkazwe tarafından kabul edilen Cevahiroğlu, Türkiye Cumhuriyeti ile Zambiya Cumhuriyeti arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilere değinerek, “Bu ilişkilerin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi amacıyla, SANKON olarak çalışmalarda bulunmaya ve Zambiya Cumuriyeti Ankara Büyükelçiliği ile var olan işbirliğimizi geliştirmeye, daha da güçlendirmeye hazırız” dedi.

Zambiya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Lt. Gen. Dr. Wıllıam M. Sıkazwe ise, iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin önemine değinerek, Türk şirketlerini ülkesinde yatırım yapmaya davet etti. Büyükelçi Sıkazwe, “Türkiye ile Zambiya arasındaki ilişkiler oldukça güçlü. Bu ilişkilerin her geçen gün daha da ileri seviyelere çıkacağına olan inancımız tamdır. İki ülke arasındaki ilişkilerin daha da geliştirilmesi için çaba sarfedeceğiz. İki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerimizi güçlendirmek amacıyla, SANKON kuruluşu ile güçlü işbirliğimiz bundan sonraki süreçte de kararlılıkla devam edecektir. Zambiya Cumhuriyeti Türkiye açısından Afrika kıtasına açılan bir kapı” dedi.

Yatırım olanakları hakkında SANKON heyetine bilgiler veren Sıkazwe, SANKON üyesi şirketleri Zambiya Cumhuriyeti’ne davet etti. Ankara Büyükelçiliği’nde gerçekleşen görüşmede, SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu’nun yardımcıları ve Zambiya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği diplomatları hazır bulundu.

Bu yazı ankahaber.net sitesinde yayımlanmaktadır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın